KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13956730
nr 1395 6730
Rolf Ã…kesson
(1943-2013), Sverige
Blandteknik, Komposition. Signerad, daterad 1983: Mixed media, collage. Yttermått inklusive ram: 22,5x21 cm
Rolf Åkesson, svensk målare född 1943 i Malmö, död 2013.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:13:03
3/5 18:54:43
Rolf Ã…kesson
Läs mer om Rolf Ã…kesson